محل تبلیغات شما

خوراکي ها و مواد غذايي هستند که شايد براي بدن فايده داشته باشند اما براي کساني که معده ي ضعيف دارند و يا از مشکلات گوارشي رنج مي برند اصلا توصيه نمي شوند. در اين مطلب به چند نمونه از اين خوراکي ها اشاره خواهيم کرد.


شايد اين مواد غذايي را دوست داشته باشيد، اما اگر مي خواهيد معده تان با شما دوست باشد، دور اين غذاها را خط بکشيد .


شايد شما هم جزء افرادي باشيد که از درد معده، آروغ زدن هاي مدام، نفخ معده و ناراحتي در ناحيه شکم خود خسته شده ايد؛ آمار ارائه شده از طرف مرکز پيشگيري و کنترل امراض آمريکا نشان مي دهد ميانگين مراجعه هاي سالانه به مراکز پزشکي و بيمارستان ها براي حل مشکلات دستگاه گوارشي به 42 ميليون نفر مي رسد .


به طور معمول، غذاهاي پخته شده عامل اصلي مشکلات گوارشي هستند زيرا گرما، آنزيم هاي طبيعي موجود در خوراکي هاي خام را که به هضم غذا کمک مي کنند از بين مي برد و باعث کاهش 13 درصدي آنزيم هاي موجود در بدن انسان طي يک دهه مي شود که اين امر خود نيز موجب کهولت و پيري انسان مي شود .


کساني که از مشکل روده تحريک پذير، سوزش سر دل، رفلاکس يا زخم معده رنج مي برند، نسبت به غذاها و نوشيدني هاي گوناگون واکنش هاي مختلف نشان مي دهند؛ به عقيده متخصصان 10 ماده غذايي وجود دارد که معده نسبت به آنها حساسيت نشان مي دهد و مي توانند مشکلات گوارشي را وخيم تر کنند .


اگر ترش مي کنيد اين چاي و آدامس ممنوع


نعناع: درحالي که قرص نعناع فوايد بسياري دارد و به حل مشکلات گوارشي کمک مي کند اما در عين حال مي تواند تأثير مع نيز داشته باشد و علائم سوزش سر دل را تشديد کند؛ نعناع با شل کردن دريچه تحتاني مري، ماهيچه اي که در انتهاي مري واقع شده و در واقع دروازه معده محسوب مي شود احتمال برگشت غذا از معده به مري(رفلاکس معده)را افزايش مي دهد و باعث مي شود اسيد معده از مري بالا برود؛ يادتان باشد هرچيزي که نعنا ع داشته باشد مثل چاي آدامس و قرص نعناع همين ويژگي را دارد .


اگر نمي خواهيد عفوني شويد


آب گاز دار يا آب ميوه: در هر 30 گرم از هر دو نوع نوشيدني، سه چهارم قاشق چاي خوري شکر وجود دارد؛ حتماً بارها شنيده ايد که برخي افراد، دچار عدم تحمل قند موسوم به لاکتوز هستند اما عدم تحمل فروکتوز هم يکي ديگر از علل اساسي سندرم روده تحريک پذير است 


ادامه مطلب لينک زير:


غذاهايي که سلامت معده را به خطر مي اندازد


با جالبترين خواص روغن آرگان براي مو و پوست آشنا شويد

آنچه که بايد درباره پريودهاي نامنظم بدانيد

غذاهايي که سلامت معده را به خطر مي اندازد

مي ,معده ,مشکلات ,گوارشي ,داشته ,شايد ,مي شود ,مشکلات گوارشي ,معده را ,نشان مي ,مي دهد

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
MARGARET MAGUIRE Brent بيوگرافي بازيگران Amanda Eric calisthenics کليستنيکس saye roshan Dre تعمير لوازم خانگي Gregory